Вівторок, 9 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » На Шепетівщині поліцейські спинили п’яного водія на “Кентаврі”. Той у суді доводив, що це – не транспорт

На Шепетівщині поліцейські спинили п’яного водія на “Кентаврі”. Той у суді доводив, що це – не транспорт

На Шепетівщині поліцейські спинили п’яного водія на “Кентаврі”. Той у суді доводив, що це – не транспорт

Напідпитку та за кермом мотоблоку затримали правоохоронці чоловіка у Пліщині Шепетівської ТГ. Його судили, проте, він подав на апеляцію, адже не вважає мотоблок транспортом. Також, зі слів чоловіка, на той момент він не керував мотоблоком, бо той не їхав через несправність.

Чоловіка затримали надвечір на польовій дорозі біля Пліщина.

Затриманий напідпитку керував мотоблоком «Кентавр». Огляд на стан сп`яніння, який провели поліцейські на місці зупинки за допомогою «Драгера» у присутності двох свідків, показав результат в 1,51 проміле (порушення п. 2.9 а Правил дорожнього руху).

На відео, відзнятому правоохоронцями, чоловік рухався назустріч їм. Коли його спинили, сказав, що їде з Шепетівки до Пліщина.

На відео також зафіксовано, як апелянт продуває техприлад, не заперечує проти результату в 1,51% і підтверджує, що напередодні випив горілки.

Враховуючи це, суддя Шепетівського міськрайонного суду визнав водія винним за ч. 1 ст. 130 КУпАП. Чоловікові слід сплатити штраф у розмірі 17 000 грн, при цьому, рік за кермо йому – зась.

Мотоблок “Кентавр” (фото: ілюстративне)

Вважаючи постанову незаконною водій подав на апеляцію, просячи ХАС рішення скасувати і закрити провадження у справі за “відсутністю події і складу адміністративного правопорушення”.

В апеляційному суді проаналізували визначення «транспортний засіб», відповідно до п. 1.10 Правил дорожнього руху. Там йдеться, що це – пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів.

– Тобто, проаналізувавши дану норму Правил, можна дійти висновку, що у випадку, коли мотоблок служить для перевезення осіб, зокрема і самого водія чи його вантажу, то він є повноправним учасником дорожнього руху і вважається транспортним засобом. Зважаючи на викладене, мотоблок “Кентавр”, яким керував (правопорушник – авт.), обладнаний сидінням та причепом, є транспортним засобом в розумінні ст. 130 КУпАП, – зазначає апеляційний суд.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.