Четвер, 20 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » На скільки і чому подорожчали продукти на Шепетівщині

На скільки і чому подорожчали продукти на Шепетівщині

На скільки і чому подорожчали продукти на Шепетівщині

Держстат повідомляє, що загалом у Хмельницькій області ціни на продукти підвищилися приблизно на 2 %. Проте є і такі продукти, ціни на які знизились.

Найбільш цінним продуктом у березні у Шепетівському районі став цукор. Його вартість зросла на 10% у порівнянні з зимовими місяцями. Якщо ж взяти ціни на інші продукти, загалом ті, якими ми харчуємося кожного дня (хліб, молоко, сир, свинина та інші), то їх вартість зросла на 0,5%.

Однак, суттєво збільшилась ціна на соняшникову олію, яловичину, м’ясо птиці, кондитерські вироби з борошна, сметану та рис. Ціна таких продуктів підвищилась майже на 65 %, залежно від регіону Хмельниччини.

Підвищення цін обумовлене сезоном, тобто, ціна залежить від того, наскільки дефіцитним є продукт. Наприклад, цукор додає в ціні тоді, коли він потрібен і коли немає урожаю цукрового буряка, який є в Україні основною сировиною для видобутку цукру. Логічно, що у березні цукровий буряк є дефіцитом. Відповідно і всі ціни на подібну продукцію підвищуються. Якщо прослідкувати лінію подорожання продуктів, то можна помітити, що дорожчими стали саме ті, які є взимку дефіцитними.

Проте інші продукти, наприклад, молоко та яйця, які доступні протягом року, стали трішки дешевшими. За аналізом Держстату, молоко та яйця на Хмельниччині у березні подешевшали на 2,5%.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.