Субота, 27 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Надія Сондей: «повернутись назад у часі, аби не лікувати страшні наслідки»

Надія Сондей: «повернутись назад у часі, аби не лікувати страшні наслідки»

Надія Сондей: «повернутись назад у часі, аби не лікувати страшні наслідки»

Перший зуб у людини прорізається у 6-8 місяців від народження. Повністю процес завершується у трирічному віці. Саме в цей період вперше слід відвідати зі своїм малюком лікаря-ортодонта, адже у віці 3-4 років формується наш прикус.

Ми не лише даруємо своїм дітям приводи для посмішки, а й маємо слідкувати, аби вона була здоровою

У віці від народження до трьох років батьки мають особливо контролювати та коригувати шкідливі звички своїх дітей, адже це згодом може призвести до страшних наслідків, – говорить заступниця директора з питань ортодонтичного лікування клініки «Фенікс-Дент» Надія Сондей. Коли ми говоримо про харчові звички у такому віці, йдеться і про те, як при народженні малюк смокче молоко, частоту використання та положення, наприклад, чи не занадто притискає до піднебіння, постушки. У старшому віці – текстуру їжі (слід вчасно змінювати пюре на тверду їжу), чи не тягне малюк системно до рота сторонніх предметів (олівців, пальців, іграшок тощо).

Такі речі суттєво впливають на формування прикусу маляти, говорить лікарка. Вона радить від моменту прорізування першого зубчика консультуватись із лікарями, а коли ваша малеча досягне трирічного віку, звернутись на консультацію до ортодонта.

Якщо батьки та медики вчасно зреагують на можливі ризики у формуванні неправильного прикусу, то у разі призначення лікарем правильних превентивних кроків до підліткового віку можна запобігти неправильному прикусу (з усіма можливими його наслідками) та тому, аби виправляти це пластинами чи брекетами.

На зображенні може бути: 1 особа та у приміщенні

Пані Надія розповідає, що в своїй практиці мала такі випадки, коли у чіткій співпраці батьків та ортодонтів вдалось лише за допомогою апаратного лікування, без встановлення брекетів, скоригувати прикус дитини.

– Я наголошую, що співпраця батьків і лікарів – дуже важлива. Ми не лише даруємо своїм дітям приводи для посмішки, а й маємо слідкувати, аби вона була здоровою, – говорить медик.

Водночас траплялись ситуації, коли до неї звертались уже із наслідками. Вони, як говорить пані Надія, можуть бути різними.

– Неправильний прикус це не лише про неестетичну посмішку чи викривлення зубів. Він впливає і на поставу, і на функціонування внутрішніх органів. Іноді у людини трапляється, наприклад, сколіоз чи диспропорція кінцівок саме через неправильний прикус, – пояснює Надія Сондей, – і абсолютно безглуздо лікувати ці наслідки, якщо не усунути причину. Іноді це може бути щось непомітне, як от головний біль. Але при гірших сценаріях доходить до патологій. Тому я і мої колеги у сфері наголошуємо на важливості лікування у ранньому віці – це ніби повернутись назад у часі, аби не лікувати страшні наслідки.

На зображенні може бути: 1 особа та у приміщенні

Днями пані Надія повернулась з тренінгів дворічного Міжнародного курсу сучасної ортодонтії «Face», у якому бере участь.

– Під час цього інтенсиву якраз пропрацьовували тему раннього лікування та діагностики, наприклад, на лекції Домінго Мартіна та Альберто Канабеза вкотре переконалась що механіка, тобто, переміщення зубів, нормалізація прикусу, нічого не варта без діагностики, складання плану лікування, послідовності лікування, – ділиться враженнями пані Надія. – Це дуже цінно отримувати міжнародний досвід та переймати провідні практики, які ти потім зможеш використовувати на благо своїх пацієнтів.

Немає опису світлини.
На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та у приміщенні

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.