Вівторок, 16 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Надія Сондей: тільки та людина вільна, яка вільно усміхається

Надія Сондей: тільки та людина вільна, яка вільно усміхається

Надія Сондей: тільки та людина вільна, яка вільно усміхається

Ортодонтія – перший крок до краси, пояснює шепетівська лікарка Надія Сондей. Вона подарувала посмішки тисячам людей і добре знає, на що слід звернути увагу, аби ваша дитина посміхалась щасливо та красиво.

Правильний прикус – запорука здоров’я, а відповідно, і гарного зовнішнього вигляду. Як розповідає лікарка, прикус впливає і на вираз обличчя, поставу, положення внутрішніх органів та кінцівок. На сьогодні близько 75-80% дітей мають неправильний прикус, або ж розвиток лицевих структур.

Якщо у дитини присутні (навіть у легкій формі) порушення мови, плавності мови, то вона потребує лікування

– Кожна дитина повинна отримати першу конституцію в ортодонта, як тільки сформувався молочний прикус. При цьому, надважливою є потреба у міждисциплінарному підході: дитячих стоматологів, ортодонтів, терапевтів, логопедів, отоларингологів, остеопадів у віці 5-6, 11-12, 15-16 років, – наголошує Надія Сондей.

При огляді дитини медики аналізують її розвиток – те, як формується лицевий скелет, постава, суглоб (СНЩС) функція м’язів, положення язика, дихання, чи є якісь шкідливі звички.

Важливо пам’ятати,що лікування дитини, яка росте і в неї формуються скелетні порушення, дуже відрізняється від чисто ортодонтичного лікування (виправлення неправильного положення зубів). Лікування заключається в так званому функціональному лікуванні – гармонія постави, дихальних шляхів, правильне положення суглобових головок, функція м’язів, – коментує Надія Сондей.

Важливим, додає лікарка, є баланс між усіма системами організму. Про це, пояснює, говорять не лише у вузьких медичних колах, а й на тренінгах, лекціях та семінарах.

У 2018 році в Києві відбувся Перший офіційний конгрес функціональної асоціації IFUNA і девізом конгресу було: “Повернення з минулого задля майбутнього”. На цьому конгресі велику увагу приділили потребі раннього ортодонтичного лікування, – розповідає лікарка.



Аналогічні теми обговрювали у Трускавці на другому академічному симпозіумі з педіатрії, котрий курували професорка М. Драгомерецька. Медики розглядали тему взаємозв’язку між постурою [положенням тіла у просторі ред.] та зубо-щелеповою патологією.

Аби посилити свої знання, вітчизняні медики переймають і закордонний досвід, говорить пані Надія, українська делегація дитячих стоматологів з Ларисою Дахно долучилась до Віденського конгресу, що відбувся в Австрії.

Для досягнення успіху в майбутньому нам вже сьогодні потрібно робити якісні кроки вперед, бути корисними нашим людям, щоб були здорові і щасливі, мали гарні усмішки. Тільки та людина вільна, яка вільно усміхається! – переконана Надія Сондей.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.