
Інформація в міжнародній медичній спільноті про експериментальні ліки стала справжньою бомбою!
Американські дослідники та фармакологи поставили собі за мету не лише досліджувати попередження хвороби шляхом вакцинування. Вони переконані: є можливість перевести ковід в категорію легких та незагрозливих життю людини інфекцій.
Лікування ковіду антитілами – ось шлях до вирішення проблеми, вважають науковці з Х’юстона, хоч клінічні дослідження минулого року показали порівняно невисоку ефективність цього способу. Адже треба вводити дуже багато антитіл, щоб ті могли знайти вірус в організмі та почати на нього діяти.
Дослідницька група обрала інший шлях: вирішили діяти на коронавірус антитілами місцево – в дихальних шляхах, де концентрація вірусу є найвищою. Самі антитіла у спреї – також незвичайні: це комбінація імуноглобулінів G та М. Даний варіант є ефективнішим за антитіла, які природно зустрічаються в організмі людини.

На сьогоднішній день успішно завершилися дослідження на тваринах. Мишам вводили назальний спрей за 6 годин до або після інфікування ковідом. Внаслідок цього вірусне навантаження у їхніх легенях (кількість вірусних часточок) в наступні 2 дні різко знижувалась. Отже, протікання хвороби було практично невідчутним.
Разом з тим, важливо завершити повний цикл досліджень та клінічних експериментів з хворими людьми. Лиш їх результати зможуть офіційно підтвердити, що такий лікувальний метод є дійсно ефективним.
Ця новина – привід порадіти, хоч і стримано. Адже лише клінічні експерименти з хворими людьми зможуть показати, чи дійсно такий лікувальний метод ефективний.