Неділя, 14 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » Нічні обстріли ударними безпілотниками України та чому під час масованих атак повітряна тривога стала довшою

Нічні обстріли ударними безпілотниками України та чому під час масованих атак повітряна тривога стала довшою

Нічні обстріли ударними безпілотниками України та чому під час масованих атак повітряна тривога стала довшою

Починаючи з осені, російські загарбники регулярно запускають ударні “Шахеди” по регіонах України з вечора і впродовж ночі. Через великий запас ходу, БпЛА можуть довго “намотувати кола”, а не одразу заходити на ціль. Про це повідомив речник Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

Запускають “Шахеди”, як правило, хвилями, вони розлітаються, маневрують. Запас ходу в них великий. Це двигуни внутрішнього згоряння. Той маршрут, який проклали їм оператори на місці пуску, той і залишається в “пам’яті”. Вони таким чином “намотують кола”, можуть кружляти довкола області, не тільки по прямій, а потім вже заходити на ціль, – пояснив полковник Юрій Ігнат.

Речник Повітряних сил відзначив, що пуски починаються, як правило, ще з вечора та тривають до пізньої ночі, доки наші захисники не знищать останній ворожий “Шахед”.

Щодо подовження у часі повітряної тривоги:

“Шахеди” завжди літали довгенько. Раніше їх пускали з Херсонської області, перші пуски, коли Сили оборони ще не вигнали ворога на лівий берег Дніпра. Після цього вони перейшли в Крим. Тривалість польоту стає більшою, швидкість “Шахеда” середня – 150 км/год й тому відбувається  подовження у часі повітряної тривоги, – зазначив речник.

Раніше, як припустив речник Повітряних сил, ворог запускав “Шахеди” більше по прямій. Сьогодні ж терористи ставлять перед собою дещо інші цілі: знайти слабкі місця в нашій обороні; виявити місця, де знищили БпЛА, врахувати інформацію, й запустити подальші групи безпілотників; навантажити протиповітряну оборону.

Нагадаємо, що у ніч на 16 грудня російські окупанти пізно ввечері, 15 грудня, запустили по території України понад 10 груп ударних безпілотників із північного та південного напрямків. Вони атакували низку регіонів країни 31 ударним безпілотником типу “Shahed”: сили протиповітряної оборони знищили 30 ворожих дронів.

Популярні пости