Вівторок, 7 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Освітяни закликають уряд перенести дату відсторонення невакцинованих працівників

Освітяни закликають уряд перенести дату відсторонення невакцинованих працівників

Освітяни закликають уряд перенести  дату відсторонення невакцинованих працівників

З понеділка, 8 листопада, педагогів, які не вакцинувалися від COVID-19, відсторонятимуть від роботи. Про це йдеться в постанові Кабміну № 1096. Відповідальними за відсторонення будуть їх керівники. На роботу невакциновані працівники зможуть повернутися тільки після проходження курсу вакцинації.

У результаті центральний комітет Профспілки працівників освіти і науки звернувся до Міністерства освіти, Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров’я, аби вони перенесли дату відсторонення нещеплених працівників закладів освіти з 8 листопада на 8 грудня. 

Відсторонення працівників від роботи вже з 8 листопада може спричинити непередбачувані ситуації, які призведуть до порушення вимог щодо створення необхідних умов для перебігу освітнього процесу, неможливості обслуговування котелень, харчоблоків, охорони будівель, – зазначають у Профспілці.

Враховуючи це, а також з метою дотримання норм статті 32 КЗпП України про повідомлення працівників про зміну істотних умов праці не пізніше, ніж за два місяці, Профспілка працівників освіти і науки вбачає за необхідне термінове внесення змін до наказу МОЗ України № 2153 та до пункту 41-6 постанови Кабінету Міністрів України № 1236 щодо перенесення термінів їх реалізації не раніше 8 грудня.

Зазначимо, що станом на 4 листопада кількість працівників шкіл по країні, які зробили щонайменше одне щеплення від коронавірусу, досягла майже 92%. Із них 73,5% вже повністю вакциновані. За рівнем вакцинації вчителів  лідирувала Київська область, а тепер Хмельницька – 99% вакцинованих освітян.

Популярні пости