П’ятниця, 24 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Первоцвіт-2021: на Шепетівщині поліцейські проводять рейди

Первоцвіт-2021: на Шепетівщині поліцейські проводять рейди

Первоцвіт-2021: на Шепетівщині поліцейські проводять рейди

Днями на Шепетівщині розпочалась акція «Первоцвіт-2021». Поліцейські спільно з представниками ДП «Шепетівський лісгосп» проводять вибіркові рейди ринків, щоб виявити продавців червонокнижних рослин.

У місцях стихійної торгівлі у м. Шепетівка та в Шепетівському районі навесні регулярно продають червонокнижні рослини. Серед найпоширеніших первоцвітів: підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, конвалія звичайна. Під заборону потрапила й така звична для всіх рослина, як цибуля ведмежа. В народі її називають «черемша».

У правоохоронних органах повідомляють, що на громадян, які будуть торгувати рідкісними рослинами, складатимуть адміністративні протоколи. Сьогодні середня ціна на невеликий букетик підсніжників складає від 10 до 25 гривень. А штраф у рази більший, тому такий продаж є не дуже вигідним.

Крім того, під адміністративну відповідальність потрапляє і людина, яка купує червонокнижну рослину на ринку чи в інших місцях торгівлі. Згідно з ст. 88–1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення придбання чи збут об’єктів рослинного світу, що занесені до Червоної книги України, може застосовуватися стягнення у вигляді штрафу розміром від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Раніше ми писали, що з 1 квітня в лісах Шепетівщини наступає «тиша», що це означає.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.