Середа, 1 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Плужненська громада: на шляху добробуту

Плужненська громада: на шляху добробуту

Плужненська громада: на шляху добробуту

Плужненська сільська ТГ – одна із наймолодших у Шепетівському районі. Рік тому, 19 листопада, 23 села колишнього Ізяславського району об’єднались між собою, обравши вектор на спільний розвиток.

– Звісно, викликів перед нами стояло і стоїть не мало, – розповідає голова громади Віталій Мартинюк. – Наша громада є однією із віддалених, адже до траси обласного значення – понад десять кіломерів і понад двадцять – до залізниці. Однак, ми знаходимось у зоні обслуговування ХАЕС, від Плужненщини до Нетішина – 12 кілометрів. Тому спільно із керівництвом атомки ми напрацьовуємо проєкт щодо впорядкування прямої дороги між нашими громадами.

Упродовж року, що існує громада, розповідає Віталій Мартинюк, у Плужненській ТГ уже мають чим похвалитись – у селах грейдерують проблемні та асфальтують головні вулиці. У громаді прокладено понад 250 метрів водогону та реалізують програму «Питна вода», упорядковують ФАПи та інфраструктуру. Значну увагу, коментують, приділяють залученню інвестицій та партнерським програмам.

– Наша громада налагодила плідну співпрацю з ЮНЕСКО. За їх підтримки ми отримали пожежну машину та автівку швидкої, – говорить очільник. – За програмою від цієї організації наша талановита землячка зараз навчається у Польщі.

Якісна освіта – пріоритет

На Плужненщині діє 12 навчальних закладів різних ступенів: школи, гімназії, садочки, інтернат тощо. Загалом у громаді освіту здобуває майже 1 000 дітей. Для їх усебічного розвитку діють гуртки та секції. Активним не лише в громаді, а й за її межами, є місцевий осередок Джур. Освіті, коментують у сільраді, приділяють пріоритетну увагу.

На зображенні може бути: 16 людей та люди усміхаються

– У жовтні цього року наш опорний заклад, «Плужненський ліцей імені Р. Бортника», отримав новий шкільний автобус, – розповідає  Віталій Мартинюк. – Тепер учні з п’яти сіл, що навчаються у цьому закладі, зможуть комфортно та безпечно доїжджати на уроки. Це для нас дуже важливо. Автобус ми придбали для ліцею у співфінансуванні з освітньою субвенцією. Його повна вартість складає 1, 94 млн грн, з них 1, 36 млн грн – кошти освітньої субвенції та 582 тис. грн – співфінансування з бюджету громади.

Іншим вектором для розвитку є профтехосвіта. Плужненщина пишається та всіляко підтримує місцевий аграрний ліцей. Цьогоріч його колектив подався на грантовий проєкт. На 300 тисяч гривень для закладу планують закупити все необхідне для реалізацї формату органічного землеробства.

– Реалізація проєкту запланована на 2021-22 роки, – говорить Віталій Матринюк. – Це один із стратегічних освітніх проєктів нашого краю в цілому, тому ми тримаємо руку на пульсі інновацій та підтримуємо нашу активну молодь.

Ресурси громади працюють на її благо

Загалом, як розповідає очільник громади, агросектор, зокрема, вирощення органіки, – серед амбітних планів Плужненщини. Також мають стратегічні плани щодо розвитку краю у сфері зеленого туризму. А багаті на корисні копалини (торф та глину) землі дозволять залучити інвесторів й у видобувних галузях.

Ми, як адміністративний ресурс, прагнемо розвивати наш край. Зі свого боку докладаємо максимум зусиль для того, аби краянам було комфортно, безпечно та стабільно розвивати себе, свою справу у нашій Плужненській громаді. Спільно будуємо комфортну інфраструктуру. В громаді є якісна освіта, доступ до комунікацій та сервісів (для цього відкриваємо сучасний ЦНАП). Особливо приємно, що вже бачимо результат і перспективи для руху вперед. А далі буде більше та краще, – підсумовує Віталій Мартинюк.

Популярні пости