Вівторок, 27 Вересня
Shadow
Головна » Актуально » » Понад півроку не навідувалась: полончанка через суд розривала договір довічного утримання

Понад півроку не навідувалась: полончанка через суд розривала договір довічного утримання

Понад півроку не навідувалась: полончанка через суд розривала договір довічного утримання

Мешканка Полонного звернулась до суду, аби розірвати договір довічного утримання, згідно з яким її знайома мала доглядати її в обмін на квартиру.

Жінки уклали та нотаріально посвідчили договір довічного утримання 4 грудня 2020 року. Згідно з договором, позивачка у справі передала відповідачці у власність свою квартиру у Полонному.

– Відповідачка натомість зобов’язалася довічно повністю її утримувати, варити їсти, прибирати у квартирі, прати, прасувати білизну, виконувати городні роботи, купувати ліки, забезпечувати медичну допомогу, поховати, коли помре. Вартість таких послуг сторони оцінили у 2 тисячі гривень щомісячно, йдеться у матеріалах справи.

Однак, зі слів позивачки, її знайома не виконувала умов договору та з 1 квітня до неї, навіть, не навідується. При цьому, жінка відмовилась добровільно розірвати договір. Відповідачка не з’явилась на суд і подала заяву про розгляд справи за її відсутності, визнавши позовні вимоги у повному обсязі.

Згідно з рішенням суду, позов задоволений повністю – між жінками розірвали договір, крім того, відповідачка має сплатити на користь позивачки судовий збір та 2 тисячі гривень витрат на професійну правничу допомогу.

Суд зауважує, що договір довічного утримання може бути розірваний за рішенням суду: на вимогу відчужувача у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов’язків, незалежно від його вини чи на вимогу набувача. Після розірвання договору зобов`язання сторін припиняються.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному суді.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.