Неділя, 26 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Щонайменше 7 столітніх дерев росте на Шепетівщині

Щонайменше 7 столітніх дерев росте на Шепетівщині

Щонайменше 7 столітніх дерев росте на Шепетівщині

В Україні існує інтерактивна мапа найстаріших дерев. Тих, чий вік вимірюється століттями, на Шепетівщині росте щонайменше 7. Що про них відомо?

Північ Хмельниччини може похвалитися найстарішим деревом області. Про 600-річний Ольгин дуб, що росте у нашому регіоні, ми писали у цьому матеріалі.

Всього сотнею років Ольжиному дубові постувається велетень з Пліщина. Цей дуб росте у першому виділі Шепетівського лісгоспу. Його вік – 500 років. Тридцятиметровий красень має обхват у 5,62 м.

Майже такий самий діаметр і 400-річного дуба, що росте на території парку поруч музшколи у Плужному. Особливість цього дуба – потрійний стовбур. Висота дерева – 22 метри, обхват – 5,3 метри. А на території ветлікарні у Плужному росте липа, якій три століття. Її висота – 22 метри, обхват – 6,17 м. На двохметровій висоті це дерево має чотири стобури, п’ятий зламався.

Стародавні липи ростуть і в селі Лютарка, що в Ізяславській ТГ. Два дерева висотою у 18 та 21 м, що мають обхват 6,8 та 6,2 м, налічують близко чотирьох століть. Зараз вони потребують лікування та заповідання.

Так само заповідання потребує і липа, що росте у Судилківській громаді, у селі Велика Медведівка. Вік цього дерева – майже 400 років. Заввишки 12 метрів і обхватом 5,6 метра, липа має кілька дупел, в одному живуть шпаки, в іншому – бджолиний рій. Росте липа-старожилка на городі у місцевої сім’ї.

Аналогічна ситуація з Наталчиними липами, що на Ганнопільщині. Ці два дерева, що ростуть у селі Понора, назвали так на честь школярки Наталі Сіщук. Саме вона повідомила про ці стародавні дерева екологам. Вік дерев – близько 450 років. Одна із лип має подвійний стовбур, її обхват 7,5 метрів, в іншого дерева – 5 метрів. Висота дерев – 27 метрів.

“Наймолодшим серед найстарших” – горіх Зибольда, що росте в Ізялавській ТГ. Це дерево понад сто років росте на території села Поліське. Його висота становить 19 метрів, а обхват- 4,37. Зараз дерево потребує лікування та заповідання.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.