Неділя, 20 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівські музейники кличуть на екскурсію

Шепетівські музейники кличуть на екскурсію

Шепетівські музейники кличуть на екскурсію

Українська історія без радянсько-російських міфів: у Музеї пропаганди, що у Шепетівці, триває виставка “Століття нескорених”. Виставковий проєкт наші музейники експонують у співпраці з Національним музеєм Революції гідності.

Виставка розповідає про ХХ століття в Україні, а саме про сторічний період боротьби українців за державність, демонструє особливості визвольного руху, унікальні риси спротиву, зокрема засоби, яких вимагала боротьба у різні часи «Століття нескорених» — століття двох світових воєн, важкої боротьби за незалежність, ідентичність і право на життя, століття незламності. Але російська пропаганда не змогла не зачепити цей період і своїми методами міфологізувала та перекрутила історичні факти про український національно-визвольний рух. Тож, щоб спростувати їх наративи, продемонструвати причинно-наслідкові зв’язки процесу державотворення у ХХ ст., був створений виставковий проєкт, – розповідають у музеї.

На 20 стендах, які налічує експозиція, уміщені ключові моменти української історії, не спотвореної радянсько-російською пропагандою.

Ідея виставкового проєкту в тому, щоб показати, що Революція Гідності – це продовження попередньої боротьби за незалежність, яка почалася на початку 20 століття. Завдання було показати Євромайдан і Революцію Гідності як реалізацію здобутого досвіду, – говорить одна із авторів “Століття нескорених” Ольга Сало.

Виставку розташували у постійній експозиції у Музеї пропаганди. Музейники пояснюють, це впливає на сприйняття екпозиції.

Завдяки такому розташуванню відвідувачі можуть прослідкувати об’єктивну історію української національно-визвольної боротьби ХХ століття та методи радянської пропаганди, якими міфологізували та перекручували історію українства останніх 100 років.

Триватиме виставка до наступного четверга, 20 жовтня.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.