Середа, 22 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Таксація диких звірів: у Шепетівському лісгоспі розпочали підрахунок

Таксація диких звірів: у Шепетівському лісгоспі розпочали підрахунок

Таксація диких звірів: у Шепетівському лісгоспі розпочали підрахунок

Щорічний зимовий облік диких тварин розпочався у мисливських угіддях державного підприємства “Шепетівське лісове господарство”. Традиційно він проводиться після завершення сезону полювання.

До обліку долучилися директорка Департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької ОДА Ганна Богданович, перший заступник начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Павло Золотий, заступник начальника відділу лісового та мисливського господарства Хмельницького ОУЛМГ Віталій Красов.

– Таксація диких звірів є дуже важливою і відповідальною справою, адже на основі її результатів визначаються ліміти використання диких тварин у наступному мисливському сезоні, необхідність повної чи часткової заборони промислу того чи іншого виду тварин, – зазначив Вадим Ситарук, мисливствознавець підприємства.

Облік розпочався з проведення інструктажу присутніх з техніки безпеки та плану проведення шумового прогону.

Облік диких звірів може проводитися різними методами: шумовим прогоном, підрахунком слідів на сніговому покриві, підрахунком звірів на підгодівельних майданчиках або опитуванням працівників лісової охорони чи місцевих жителів. У нашому лісгоспі найчастіше використовується метод шумового прогону, підрахунку слідів на сніговому покриві та на місцях підгодівлі, – коментує пан Вадим.

Під час заходу учасники не лише зафіксували свіжі сліди тварин на місцях підгодівлі, але й бачили козуль під час прогону, що свідчить про високу щільність звірів.

Облік звірів у лісах Шепетівщини буде тривати до кінця лютого, адже таксація тварин надзвичайно важлива та впливає на забезпечення раціонального та невиснажливого використання державного мисливського фонду. Зокрема буде охоплено понад 26 тисяч гектарів мисливських угідь, закріплених за підприємством, – додає мисливствознавець.

Також читайте:

Автопарк шепетівських лісівників поповнився екскаватором

У ДП «Шепетівський лісгосп» підвели підсумки роботи за 2021 рік

Увага, вовки! На території Мальованського лісництва проживає зграя

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.