П’ятниця, 19 Квітня
Shadow
Головна » Новини » Інфраструктура » » У Шепетівському районі незаконно продають черемшу

У Шепетівському районі незаконно продають черемшу

У Шепетівському районі незаконно продають черемшу

Наступила весна і довгоочікуване тепло, тому на продуктових та стихійних ринках дедалі частіше продають червонокнижну черемшу. Яке покарання чекає порушників закону, досліджували журналісти порталу «Хмельниччина Північ».

Одна з перших доступних весняних рослин, якою багато хто любить поласувати, є черемша. Салати з неї не тільки смачні, а й корисні, особливо після зими, коли організм потребує вітамінів.

Не дивлячись на те, що сьогодні в супермаркетах  та інших магазинах цілий рік продають різні вітаміни, вони не всім по кишені. А от пучок черемші коштує від 5 до 10 гривень, тож його собі можуть дозволити практично всі.

Сьогодні в Шепетівському районі часто продають саме ці рослини. Особливо їх багато на стихійних ринках, де торгують пенсіонери, бабусі та дідусі, які хочуть заробити хоча б декілька гривень. Проте ця рослина у природі охороняється законом, тому її заборонено збирати та продавати. Але постає інше питання. Черемша, та подібні до неї рослини, наприклад, підсніжники, часто є єдиним додатковим доходом для пенсіонерів.

За такими порушеннями закону кожної весни намагаються простежити правоохоронці. І цього року в Шепетівському районі триває операція «Первоцвіт-21». Екологи влаштовують рейди разом із поліцейськими, щоб попередити продаж рідкісних рослин, здебільшого першоцвітів, а також черемши.

Наразі відомо, що на кількох продавців склали адміністративні протоколи. Тепер суд буде вирішувати, як саме покарати порушників, якими здебільшого виявляються безробітні, або пенсіонери, які просто хочуть вижити та прокормитися.

Якщо ж говорити про покарання та штрафи, то згідно з ст. 88-1 Кодексу про адміністративні правопорушення, за незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу передбачений штраф від 510 до 1 700 грн із конфіскацією рослини. Якщо йдеться про рослини, занесені до Червоної книги України, або, які охороняються відповідно до міжнародних договорів, то штраф складає від 1 700 до 3 655 грн.

Також визначені розміри компенсації за кожну рослину. Наприклад, за одну гілочку черемші (цибулі ведмежої) — 62 грн, за одну квітку шафрану (крокусу), або проліска (залежно від виду) — від 49 до 62 грн, сон-трави (залежно від виду) — від 37 до 62 грн.

Минулого року внаслідок проведення операції “Первоцвіт-2020” Державна екологічна інспекція вилучила у продавців у Києві майже 8 тисяч первоцвітів. Збиток оцінили в 270 тис. грн.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.