Понеділок, 24 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Прем’єр-міністр Польщі, який був видатним піаністом, жив у Судилкові

Прем’єр-міністр Польщі, який був видатним піаністом, жив у Судилкові

Прем’єр-міністр Польщі, який був видатним піаністом, жив у Судилкові

Досліджуючи історію Судилкова ми несподівано виявили, що там народилось і проживало багато осіб, що залишили в історії вагомий слід. Сьогодні розповімо про людину, яка жила в Судилкові, була визначним піаністом та навіть Прем’єр-міністром Польщі.

Ігнацій Ян Падеревський – польський дипломат, піаніст, композитор, Прем’єр-міністр, міністр закордонних справ Польщі, Лицар Великого хреста Британської імперії. Дивовижно, але все це про людину, яка значну частину свого життя провела в Судилкові Шепетівського району.

Народився Ігнацій Ян у селі Курилівка, яке сьогодні знаходиться у Вінницькій області, а в 1860 році було у складі Подільської губернії Російської Імперії. Згодом Ян жив під Житомиром у садибі батька, якого згодом арештували за участь у польському повстанні.

У 1863 році Ігнацій виховувався тіткою. Через рік після цього його батька звільнили і він одружився вдруге. Саме тоді сім’я переїхала в Судилків, що біля Шепетівки. В той час Судилків мав статус міста, тож батько Ігнація зміг знайти постійну роботу.

Перші свої кроки в музиці Падеревський пов’язував саме з Судилковом. Тут юний композитор та піаніст перебував з 1865 по 1872 роки. Відомо, що там у 1875 році у Гната з’явився рідний брат (по батькові) Йосип, який у майбутньому став знаним педагогом. Саме в Судилкові Ігнацій брав й перші уроки гри на фортепіано.

Згодом піаніст переїхав у Відень, де познайомився із видатними на той час музикантами. Він став відомим і за рахунок меценатів та друзів зміг продовжити вже професійне навчання у Відні.  

Політична діяльність Ігнація Падеревського почалася 1908 року, коли на його прохання скульптор Антоній Вівульський створив пам’ятник на честь перемоги польських військ у Ґрюнвальдській битві. 1910 року монумент був представлений у Кракові в присутності понад 150 тисяч осіб, де сам Падеревський виголосив промову, в якій відстоював ідею незалежності Польщі.

Після промови Падеревський став відомим, як активіст, котрий відстоював ідею незалежності. Його підтримав навіть президент США, який зустрівся із Ігнацієм особисто. Із відновленням Польської Республіки Падеревський став її Прем’єр-міністром та, фактично, головною діючою особою країни.

Проте по відношенню до України, де він народився і провів юність, політик діяв досить агресивно. Виконуючи функції ще й міністра закордонних справ, Падеревський проводив загарбницьку політику щодо Західної України, зокрема, Галичини. За його безпосередньої участі відбулася фальсифікація псевдодоговору між УНР та Польщею, коли встановлювали західний кордон.

За сприяння політика в міжвоєнні роки Східну Галичину окупували поляки, хоча, під час засідання Ліги Націй Падеревський гарантував, що не буде розв’язувати бойові дії на території Західної України.

Щодо кар’єри піаніста, то наприкінці століття Падеревський створив свою єдину оперу “Манру”, яку поставили 29 травня 1901 року в Дрездені, а невдовзі й у Львові. 1902 року опера 9 разів була поставлена в Метрополітен-опера, ставши єдиною оперою польського композитора в цьому театрі.

Також раніше ми розповідали, що бабуся Стівена Спілберга народилась у Судилкові.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.