Вівторок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » В Ізяславі впала 30-метрова стіна палацу Санґушків

В Ізяславі впала 30-метрова стіна палацу Санґушків

В Ізяславі впала 30-метрова стіна палацу Санґушків

В Ізяславі в палаці Санґушків впала майже тридцятиметрова несуча стіна. Активіста міста звернулись до прокуратури з скаргою проти влади за бездіяльність по відношенню до культурної спадщини.

Активісти місцевої громадської організації «Заслав’є» та її керівник Володимир Федотов вимагають від прокуратури провести розслідування за фактом бездіяльності влади. Він додає, що від того часу, коли в червні минулого року обвалилася несуча стіна в інтер’єрі палацу Санґушків, ні Міністерство культури та інформаційної політики України, ні Хмельницька обласна державна адміністрація, ні Ізяславська міська рада не зробили нічого, щоб запобігти новому обвалу, про який активісти ГО “Товариство культурної спадщини “Заслав’є” попереджали востаннє у березні 2021 року.

Палац Санґушків і костел Іоанна Хрестителя потребують негайних робіт щодо консервації і подальшої їх реставрації. Проте головна проблема полягає в тому, що досі не визначений балансоутримувач пам’яток архітектури. Це унеможливлює подальшу роботу з пам’ятками.

Раніше, 1 червня 2020 року, в палаці обвалилось 50 метрів опорної стіни. Також у листопаді 2018 року стались значні руйнування та обвал стін. А кошти на розчищення обвалів та протиаварійні роботи взагалі не виділяються з 2006 року.

Довідка: Палац Санґушків – архітектурна пам’ятка національного значення. Він збудований в Ізяславі у XVIII столітті, як приватна резиденція князів Санґушків. Наразі споруда перебуває у неналежному стані. Планувалось, що гроші на реставрацію виділять в рамках програми «Велике будівництво», але до участі у відборі допускалися проєкти робіт лише на пам’ятках державної форми власності.

Раніше ми розповідали про містичні місця Шепетівського району – привиди, проклятий ліс та скарб у Ізяславі.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.