Четвер, 26 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » В Україні зафіксували третій випадок віспи мавп

В Україні зафіксували третій випадок віспи мавп

В Україні зафіксували третій випадок віспи мавп

Черговий випадок віспи мавп зафіксували в Україні. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Зі слів Кузіна, всі троє пацієнтів мають легкий перебіг хвороби, вони не перебували за кордоном та, за попередньою інформацією, не контактували із інфікованими віспою мавп.

Також наразі немає підтвердження, що ці випадки є пов’язаними між собою. Разом з тим, ризик поширення цього захворювання серед більшої кількості людей – наразі низький, – зазначив він в ефірі телемарафону «Єдині новини».  

В Україні зараз вистачає тестів для того, аби діагностувати віспу мавп.

Йдеться про можливість провести 5 тисяч ПЛР-досліджень. Наразі у кожному регіоні на рівні місцевих центрів контролю та профілактики хвороб забезпечена така можливість. Окрім того, кожен ЦКПХ має настанови, як проводити епідрозслідування та здійснювати моніторинг за захворюванням. Відповідні настанови відповідають всім міжнародним рекомендаціям. Тобто на місцях знають, що робити у випадку підозри на віспу мавп, – кажуть у МОЗ.

У випадку, якщо людина спостерігає в себе схожі симптоми: висипку у вигляді пухирців, зокрема, на обличчі, температуру, головний біль тощо, звертайтесь за медичною допомогою, використовуючи засоби протиепідемічного захисту (захисну маску, рукавички тощо), щоб не заразити інших, закликав Ігор Кузін. 

Перший випадок хвороби зареєстрували 15 вересня. У цьому тексті ми розповідали про те, що це за хвороба, як вона поширюється, якими є основні симптоми, як їй запобігти та лікувати.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.