Напередодні, 24 березня, у центрі Хмельницького пройшов пікет щодо демобілізації. До нього долучилися представники ініціативної групи «Хмельницький демобілізація». Це рідні військових, які служать відпочатку повномасштабної війни.
- Жінки вийшли на пікет з плакатами з написами: «Я проти довічної служби», «Вимагаємо закон про встановлення розумних термінів демобілізації» та іншими. Вони розповіли, що їхні близькі перебувають у війську вже понад 2 роки. Мовляв, більша частина захисників служать у зоні бойових дій по 20-23 місяці. Рідні військових вважають, що такі умови призведуть до повної втрати здоров’я, яке не можливо буде відновити, – зазначили учасниці.
Учасники пікету вимагають від Верховної Ради:
- вилучити норму про рішення Ставки Верховного Головнокомандувача, як елемент невизначеності, який робить термін служби невідомим;
- взяти до уваги місця виконання бойових завдань, що забезпечить поетапне звільнення військовослужбовців з можливістю підтримки лінії фронту, з мінімальним залученням на таку лінію та до району виконання завдань осіб після навчальних центрів, що дасть можливість останнім інтегруватися та адаптуватися на посадах у тилових частинах. Зменшить корупційні ризики зайняття таких тилових посад, у зв’язку з регулярним ротуванням;
- врахувати для терміну демобілізації наступним чином: у тилу – 1 день за 1 день; у районі виконання завдань – 1 день за 2 дні; на лінії зіткнення – 1 день за 3 дні. Перебування на лікуванні та реабілітації – 1 день за 3 дні у випадку отримання поранення (травмування) під час захисту Батьківщини, в іншому випадку – 1 день за 1 день. Відпустки – 1 день за 1 день.