Вівторок, 9 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » З нового року в Україні здорожчав алкоголь: на скільки змінилися ціни та що здешевшало

З нового року в Україні здорожчав алкоголь: на скільки змінилися ціни та що здешевшало

З нового року в Україні здорожчав алкоголь: на скільки змінилися ціни та що здешевшало

В Україні від 1 січня 2022 року зріс акциз на алкоголь. Найбільше у ціні додадуть міцні напої та ігристі вина. Відповідно до законопроєкту №5600, який ухвалила Верховна Рада. запроваджуються нові правила розрахунку «пивного акцизу», який відтепер опиратиметься на кількість етилового спирту у напої.

Зокрема, згідно із законом, пиво оподатковуватиметься за ставкою 59,82 грн за 1 л етилового спирту, витраченого на його виробництво. Наразі діє податок у розмірі 2,78 грн за літр пива незалежно від міцності. Таким чином пиво міцністю 4% подешевшає на 39 копійок, а пиво міцністю 8% – здорожчає на 2 грн 1 копійку.

Мінімальна ціна пів літра горілки  складає 98 гривень. За рахунок зростання акцизів влада латає дірку у бюджеті. А виробники кажуть, що ціни підвищують з думкою про українців.

  • Мінімальна ціна направлена швидше для покупців, тому що вона говорить про те, що ця продукція легальна, якщо виробник не платить податки, які складають десь 40 грн у пляшці горілки – це означає, що продукція нелегальна, – пояснює Аліна Шолохман, виконавча директорка Асоціації «Укрводка».

А от для поціновувачів вина, на відміну від шанувальників міцних напоїв – є добрі новини – тут акциз скасовується взагалі. Вино не здешевшає, але, принаймні, не повинно і здорожчати. На відміну від ігристого.

Даний законопроект передбачає скасування акцизних марок для звичайних (неігристих) вин, міцність яких не перевищує 15%, та тестових зразків алкогольних напоїв.

  • Не йдеться про скасування сплати акцизу, лише про те, що у виробників відпадає необхідність закуповувати цю марку у податківців та клеїти її (якщо приклеїли неправильно – це автоматично штрафні санкції від Податкової), – додає Володимир Печко, голова громадської спілки «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України».

На сьогодні маркуванню акцизними марками підлягають усі алкогольні напої, які реалізуються в Україні, з вмістом спирту етилового понад 8,5% об’ємних одиниць.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що перед новорічно-різдвяними святами в Україні здорожчають продукти. Експерти прогнозують, що ціни зростуть на 16-20%. Особливо здорожчання торкнеться овочів та м’яса.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.