Субота, 16 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » Запобігти пожежі – врятувати природу: славутські лісівники завершили “Лісопожежну школу НУБІП – 2021”

Запобігти пожежі – врятувати природу: славутські лісівники завершили “Лісопожежну школу НУБІП – 2021”

Запобігти пожежі – врятувати природу: славутські лісівники завершили “Лісопожежну школу НУБІП – 2021”

Лісові пожежі, що стаються у світі як наслідок глобальних екологічних змін, є однією із найважливіших тем. Адже, як попереджають екологи, займання можуть продовжуватись і надалі.

Лише минулого року в Україні сталось чотири масштабних займань лісових масивів. 4 квітня у Нарородовичах, 16 квітня в Овручі, 7 липня та 30 вересня – у Сєвєродонецьку.

Попри велике навантаження на рятувальників, першою лінією оборони лісу є лісівники. На фоні відсутності держфінансування та одночасного податкового навантаження можливості лісгоспів до оновлення пожежної техніки та засобів пожежогасіння є обмеженими. Тому одним із перспективних напрямків для розробки є ті, що не вимагають великих фінансових затрат.

Зокрема, удосконалення організації гасіння пожеж, застосування сучасних методів попередження та ліквідації займань. Ці теми обговорювали на “Другій лісопожежній школі НУБІП -2021”. Тренінг відбувався упродовж трьох днів. Із 4 по 6 жовтня навчально-науковий виробничий центр “Дзвінківський” зібрав лісівників із усієї країни, серед колег – працівники “Славутського лісгоспу“.

На тренінгу відпрацьовували різноманітні екстремальні умови лісових пожеж.

Метою тренінгу було поглиблення теоретичних знань та практичних навичок керівників гасіння лісових пожеж (КГЛП) різного рівня (головні лісничі, інженери з охорони та захисту лісу, лісничі, помічники лісничих, начальники ЛПС) та пожежного персоналу щодо попередження пожеж, організації безпечного та ефективного гасіння лісових пожеж, вибору стратегії та тактики гасіння, – розповідають у лісгоспі. – Це дуже важливий та повчальний досвід, що може допомогти нашим фахівцям у роботі.

Фото: НУБіП-2021

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.