Субота, 4 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Збила велосипедистку дверима авто: в Шепетівці судили водійку

Збила велосипедистку дверима авто: в Шепетівці судили водійку

Збила велосипедистку дверима авто: в Шепетівці судили водійку

Все сталося 27 липня 2020 року у Славуті. Кермувальниця авто, не переконавшись у безпечності, відчинила двері у той час, як машину об’їжджала велосипедистка.

Від удару водійськими дверима в ділянку гомілки жінка впала з велосипеда й зламала стегнову кістку.

Свою причетність до падіння велосипедистки водійка, мешканка Шепетівки, заперечила. Жінка пояснила це так: велосипедистка через погане дорожне покриття не впоралась із керуванням. Зі слів водійки, велосипедистка їхала не велодоріжкою, а проїжджою частиною дороги, чим, власне, порушила ПДР.

Потерпіла запевнила, що впала з велосипеда від удару дверима автомобіля. Сказала, що після того довго лікувалася, 10 місяців провела в інвалідному візку й потребувала стороннього догляду. Зараз вона має інвалідність і ходить з палицею. Винуватиця ж навіть не попросила вибачення.

Троє свідків захисту розповіли у суді, що велосипедистка впала сама. Водійка, з їх слів, вийшла, аби допомогти їй.

Троє свідків обвинувачення натомість ствердили, що бачили, як велосипедистка впала після удару дверима.

Версію велосипедистки підтвердили судово-медичні експерти.

Виникнення тілесних ушкоджень, виявлених у потерпілої, при падінні з велосипеда на бетонне покриття в результаті втрати рівноваги з власної необережності без контакту велосипеда з іншим об’єктом є малоймовірним, з врахуванням ушкоджень ділянки правого колінного суглоба, виключається.

Проаналізувавши матеріали справи, суд визнав обвинувачувану винною за інкримінованою їй статтею.

Шепетівський міськрайонний суд визнав 32-річну водійку винною у порушенні правил дорожнього руху, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження (частина 1 статті 286 Кримінального кодексу України), й покарав її двома роками виправних робіт з відрахуванням в дохід держави 20% заробітку та на два роки позбавив права керування транспортними засобами. Крім того, стягнув з неї на користь потерпілої 99 921 гривню моральної шкоди та 2498 гривень витрат на правову допомогу.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.