Понеділок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Зимовий час в Україні: як адаптуватись до нового режиму

Зимовий час в Україні: як адаптуватись до нового режиму

Зимовий час в Україні: як адаптуватись до нового режиму

Вже цієї неділі, 31 жовтня, українці перейдуть на зимовий час та переведуть стрілки годинника на годину назад. Медики зазначають, що такі дії можуть зашкодити людському організму. Тому, щоб адаптуватися до різкої зміни режиму дня і збою “внутрішнього” годинника, важливо підготуватися заздалегідь.

Зокрема, фахівці радять, що за кілька днів до переведення годинників потрібно лягати спати на деякий час пізніше. Так само і прокидатися. А щоб добре почуватися та швидше увійти у звичний графік, дотримуйтесь рекомендацій для поліпшення якості сну:

• уникайте вживання кофеїну за 6 годин до сну (кава, чай, більшість газованих напоїв);
• не вживайте алкоголь і відмовтеся від куріння, особливо перед сном;
• не вживайте важку, гостру, солодку їжу за 4 години до сну. Легкий перекус цілком допустимий;
• фізична активність корисна кожному, але не перед сном. Більше рухайтеся вдень, а ввечері вирушайте на легку прогулянку;
• зробіть комфортний для себе температурний режим у спальні та регулярно її провітрюйте;
• забезпечте тишу і зменшіть освітленість спальні під час сну.

Окрім цього, приберіть електронні пристрої, зокрема, телевізори, комп’ютери, смартфони зі спальні, або принаймні вимикайте їх за 30 хвилин до сну.

Варто пам’ятати, що дорослі мають спати щонайменше сім годин на добу. Однак, молодь і люди з хронічними недугами потребують дев’яти годин сну. І тільки незначній групі щасливців достатньо спати до шести годин на добу. Це зумовлено генетичними факторами.

Популярні пости