Середа, 1 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Чому не варто відпочивати на Святому озері на Ізяславщині?

Чому не варто відпочивати на Святому озері на Ізяславщині?

Чому не варто відпочивати на Святому озері на Ізяславщині?

Святе озеро традиційно є одним з улюблених місць дозвілля серед жителів Ізяславщини та Шепетівського району в цілому. Починаючи з весняного періоду, тут відпочивають родинами та дружнім колом, милуючись чудовими краєвидами. Проте цьогоріч природоохоронці закликають утриматися від візитів на озеро.

Водне плесо є частиною Національного природного парку «Мале Полісся». Співробітники зазначають, що озеро сьогодні переживає складні часи. Дерева, що знаходяться на берегах озера, несуть в собі загрозу для життя.

Хоча озеро є одним із найпопулярніших місць відпочинку в нашому регіоні, проте, ситуація з аварійними деревами на його берегах несе в собі небезпеку, – повідомляють в НПП «Мале Полісся».

Адміністрація Національного парку закликала туристів та місцевих жителів не ризикувати та утриматися від відвідування території навколо Святого озера. Як зазначають природоохоронці, все через небезпеку падіння аварійних дерев.

Озеро сьогодні переживає складні часи, – розповідає адміністрація. – Рівень води внаслідок кліматичних змін суттєво знизився, а тому дерева відчувають дефіцит вологи. Це спричиноло появу великої кількості сухих дерев, які несуть небезпеку оточуючим.

Озеро наповнюється поверхневими опадами, тобто, дощами та снігом, яких впродовж кількох років недостатньо для наповнення водойми. Рівень ґрунтових вод також сильно знижується. Міліє не лише Святе озеро, але й інші ставки, річки, озера, висихають джерела та криниці.

Святе Озеро

Зниження рівня ґрунтових вод призвело до виснаження рослиного покриву, адже коріння рослин та дерев практично не дістає до вологи. Тому ослаблюється їх імунітет. А далі на хворих деревах з’являються стовбурні шкідники. Тому останнім часом так багато сухого пошкодженого лісу.

– На перший погляд, дерева є міцними, однак це не так. Через шкоду від комах та грибкових хвороб коренева система руйнується. Тому дерева можуть впасти навіть від несильного вітру, – коментують природоохоронці.

Серед шляхів вирішення даної проблеми співробітники парку називають санітарну вирубку хворих сухих дерев. Разом з тим, це дуже непростий процес. Святе озеро має статус комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення та входить до Національного природного парку. Проведення таких заходів можливе лише після отримання відповідної дозвільної документації. А це займе великий проміжок часу.

Раніше ми писали, що на Ізяславщині через спалювання сухостою зайнялись поля.

Також ми повідомляли, як правильно та законно збирати березовий сік.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.