Субота, 27 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Лікарняні та декретні під час війни: як та коли українцям здійснюють виплати

Лікарняні та декретні під час війни: як та коли українцям здійснюють виплати

Лікарняні та декретні під час війни: як та коли українцям здійснюють виплати

Наразі понад 1,2 мільйона українців знаходилися на оплачуваному Фондом соціального страхування України лікарняному з початку війни. Зокрема Фонд вже виплатив майже 7 мільярдів гривень.

Фінансування допомоги здійснюється на підставі заяви-розрахунку, яку роботодавець оформлює та подає за відповідним лікарняним.

– Якщо ж роботодавець не має можливості опрацювати ваш лікарняний і подати його, отримати виплати можна напряму, – зазначили у Фонді соціального страхування України.

Отож, щоб отримати виплати напряму, працівнику потрібно особисто або через законного представника звернутись у відділення ФССУ за місцем обліку як ВПО (внутрішньо переміщена особа) або реєстрації. Фахівці нарахують допомогу і кошти надійдуть на особисту банківську картку.

– В загальних випадках після того, як лікар створить вам медичний висновок про тимчасову непрацездатність (про це надійде повідомлення від E-health), і за ним автоматично сформується лікарняний, потрібно повідомити про це роботодавця будь-яким зручним обом способом, наприклад, телефоном, – зазначають у Фонді.

Якщо електронний лікарняний успішно сформується, то він з’явиться в особистому кабінеті застрахованої особи на веб-порталі Пенсійного фонду.

– Щоб перевірити наявність лікарняного, працівнику потрібно авторизуватись на сайті за допомогою електронного підпису або BankID. Також вам прийде SMS від Пенсійний фонду, у повідомленні буде вказано номер е-лікарняного і період його дії. Однак, таке SMS надійде, лише якщо застрахована людина попередньо зареєструвалась на порталі та у налаштуваннях надала згоду на дистанційне інформування, – додають в установі.

Роботодавець бачитиме ваш лікарняний в кабінеті страхувальника з дня його відкриття, але призначення допомоги почнеться тільки після завершення визначеного у ньому періоду непрацездатності і закінчення строку, у який лікарі можуть внести зміни, тобто на восьмий день після дати закриття (або дати відкриття для лікарняних по вагітності).

Коли електронний лікарняний змінить свій статус на «готово до сплати», роботодавець розпочне процедуру призначення за ним допомоги – спочатку електронний документ передадуть на розгляд Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства для прийняття рішення щодо надання матеріального забезпечення. Строк розгляду документів і прийняття такого рішення – 10 календарних днів з дати видачі лікарняного (датою видачі вважається восьмий день після дати закриття лікарняного, а якщо по вагітності та пологах – восьмий день з дати відкриття), – наголошують у Фонді.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.