П’ятниця, 26 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Підвищення пенсій у 2022-му: що робити тим, кому не вистачає стажу

Підвищення пенсій у 2022-му: що робити тим, кому не вистачає стажу

Підвищення пенсій у 2022-му: що робити тим, кому не вистачає стажу

У 2022 році буде кілька етапів підвищення пенсій для різних категорій пенсіонерів. Так, вже в січні перераховані пенсії отримують громадяни з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи та члени сімей загиблих учасників АТО. В березні відбудеться щорічна індексація. Працюючим пенсіонерам виплати перерахують у квітні. В липні та грудні зміниться прожитковий мінімум, а відтак зростуть мінімальні пенсії. У жовтні буде запроваджено доплати для пенсіонерів 70+ і встановлено мінімальну пенсійну виплату для даної категорії пенсіонерів на рівні 3000 грн. Про це повідомляє “Суспільне“.

У Міністерстві соціальної політики заявили, що загалом підвищення торкнеться 10 млн 200 тисяч пенсіонерів. Детально про підвищення, розповідає міністерка соцполітики Марина Лазебна.

З 1 січня ми зробили декілька підвищень. Тепер жінки, які виходять на пенсію і народжені в 1962 році, отримають підвищення до пенсії в 9 %. По-друге, ми підвищили пенсії членам сімей загиблих в АТО — кожному з батьків, дружині або чоловікові ми встановили окрему мінімальну пенсійну виплату на рівні 7800 гривень, – розповідає міністерка.

Наступний великий перерахунок — це “чорнобильці”. З 1 січня були перераховані пенсії з інвалідності по “чорнобильському” закону для цивільних осіб. Підвищення пенсії відбулося в середньому на 2900 гривень. Під цю категорію підпали особи з інвалідністю І, ІІ та ІІІ груп – 21 тисяча людей. Але на цьому “чорнобильські” питання не залишили, тому що в березні відбудеться ще індексація зарплати, з якої обчислювалась пенсія у цієї категорії людей.

– В Уряді знаходиться проєкт постанови щодо індексації пенсій з 1 березня та підвищення різних пенсійних програм, який буде розглядатися на найближчому засіданні Кабміну. Ми охопили близько десяти пенсійних програм: буде підвищена індексація страхових пенсій, коли коригується заробітна плата від кожної людини на 14 %, – коментує Марина Лазебна.

Збільшаться військові пенсії на 14 %, які охоплять 524 тисячі військовослужбовців і прирівняних до них. Такі люди отримають підвищення в середньому на 700 гривень. Крім того, підвищать доплати по програмі вікової лінійки президента. Виплати людям 80 років будуть проіндексовані з 500 гривень до 580 гривень, особи 75-80 років отримають свою доплату не 400, а 456 гривень.

Буде підвищуватися й доплата до пенсії особам з інвалідністю І групи та пенсіонерам від 60 до 65 років з повним страховим стажем. Ми встановили, що вона має бути не менше 2300 гривень і ця сума в грудні буде переглядатися ще раз. Крім того, є мінімальні пенсійні виплати на рівні 1934 гривень, тобто, прожиткового мінімуму. Вони індексуються двічі — в липні та грудні, а ми вирішили не чекати цих місяців і з березня підвищимо такі виплати до 2100 гривень, – коментує пані Марина.

Важливим кроком стало те, що крім пенсії буде підвищена й державна соціальна допомога особам з інвалідністю та особам, які не мають права на пенсію — так звані соціальні пенсії. Там також не буде менших виплат, ніж 2100 гривень. Будуть індексовані й виплати для багатодітних сімей: коли на третю і кожну наступну дитину давали по 1700 гривень, то зараз виплати будуть встановлені на рівні 2100 гривень.

Доплати не будуть підвищені в тих працюючих пенсіонерів, де є найменші виплати у 2100 гривень. Якщо людина працює, то незалежно від віку і страхового стажу, вони будуть отримувати саме такі виплати. В пріоритеті в нас непрацюючі, які вже пішли на відпочинок. Проте пенсії для працюючих пенсіонерів будуть індексуватися. Крім того, у квітні йде автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, які відпрацювали вже два роки після призначення, – зауважує міністерка.

Також Марина Лазебна додає, що є вимоги до стажу для різних категорій. Якщо людина сьогодні йде на пенсію, то в неї має бути 28 років стажу. Якщо йдеться про пенсіонерів, які давно вийшли на пенсію, то для них є окрема пропорція. Для жінки встановлена вимога до стажу в 30 років, для чоловіка — в 35 років. Відповідно, мінімальні гарантії фіксуються по цьому стажу.

Проте в жовтні 2022 року зафіксованр, що пенсіонери віком 70 + не будуть отримувати менше, ніж 3000 гривень. Якщо у жінки, наприклад, не 30 років стажу, а 29, то вона отримає не 3000 гривень, а 2900. Тобто, менше відповідно до часу, якого їй бракує.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.