Вівторок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівщина: чи матимемо дефіцит продуктів?

Шепетівщина: чи матимемо дефіцит продуктів?

Шепетівщина: чи матимемо дефіцит продуктів?

Про ціни на продукти і те, чи буде цьогоріч дефіцит для українців, в етері марафону розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич. Ключові його тези – у матеріалі.

Цукор та олія суттєво не здорожчають

Станом на момент виступу Дмитрасевича в Україні зібрали 2,6 млн тонн насіння соняшника. За прогнозом аграріїв на цей рік, мають зібрати 9,5 млн тонн.

Це менше в порівнянні з попереднім роком, який був рекордним та приніс 16,3 млн тонн соняшника. Причини такого зменшення зрозумілі –  війна та погодні умови, які уповільнили темпи збору. Але для внутрішніх потреб цього більше, ніж достатньо. Тому, якщо не говорити про загальну інфляцію і здорожчання логістики, подорожчання олії не має бути.

Зі слів мовця, ціна на цукор так само має лишатися стабільною. Цьогоріч посіяли менше цукрового буряка, аніж попереднього року (180 тис. га проти 224 тис. га минулоріч). З того буряка, що зібрали, має вийти 1 млн тонн цукру.

Дефіциту цукру не буде, як і його суттєвого здорожчання.

Ціна на яйця має стабілізуватись

Дмитрасевич говорить, ціна на яйця, яка значно зросла (у середньому коливається від 40 до 70 гривень за десяток), найближчим часом має стабілізуватись.

Проблема з їх здорожчанням пов’язана, по-перше, зі знищенням птахофабрик (зокрема у Чорнобаївці та в Донецькій і Луганській областях), по-друге, з нестачею несучих курей та скороченням виробництва яєць.

Дефіціту продуктів не буде

Стосовно загальної ситуації із продовольчим запасом українців фахівець оптимістичний.

Дефіциту продовольства в нас точно не буде. Ми – аграрна країна і нетто-експортер аграрної продукції, тому наші внутрішні потреби ми точно задовільнимо повністю. На процеси ціноутворення продуктів впливатиме, в першу чергу, загальна інфляція, вартість енергоносіїв та логістики.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.