П’ятниця, 26 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівський районний відділ ДУ “Хмельницький ОЦКПХ МОЗ”: в чому небезпека гельмінтозу

Шепетівський районний відділ ДУ “Хмельницький ОЦКПХ МОЗ”: в чому небезпека гельмінтозу

Шепетівський районний відділ ДУ “Хмельницький ОЦКПХ МОЗ”: в чому небезпека гельмінтозу

Гельмінтози — найбільш поширені захворювання людини. За даними ВООЗ, у світі тільки аскаридозом щорічно уражується 1,2 млрд осіб. Територія України має сприятливі умови навколишнього середовища для широкого поширення захворювань цієї групи, свідченням чого є 2 млн захворювань гельмінтозами, що реєструються щорічно.

І ці цифри не остаточні, оскільки симптоми ураження глистами часто не є очевидними і маскуються під інші захворювання або тимчасове погіршення стану здоров’я. Швидка втомлюваність, блідість шкіри або алергічні висипання, темні кола під очима і розлад шлунка. Сьогодні в світі відомо понад 350 видів гельмінтів, які можуть викликати захворювання у людини. В Україні з них виявлено близько 30 видів, – розповідають у Шепетівському районному відділі ДУ «Хмельницький ОЦКПХ МОЗ».

Зазвичай, зараження гельмінтами чи кишковими найпростішими відбувається через забруднений випорожненнями грунт. Крім того, не останню роль в зараженні цими паразитами відіграють мухи. Вони на своїх лапках і хоботку переносять яйця глистів та цисти найпростіших на продукти харчування. Також зараження ними можливо і при випадковому ковтанні води при купанні у водоймах.

Ознаки паразитарного захворювання залежать від виду та кількості паразитів, а також від індивідуальної реакції організму на глисти або найпростіші. Перші симптоми зараження паразитами: погіршується апетит, з’являється блювота, нудота або слинотеча, болі та відчуття руху у животі. Запори чергуються з проносами, розвивається швидка стомлюваність і слабкість, порушується сон, – додають в установі.

При будь-якій підозрі на глистяну чи протозоозну інвазію слід обов’язково звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням. Діагноз підтверджується звичайним аналізом калу на яйця глистів і цисти кишкових найпростіших.

 Якщо при першому аналізі калу яйця або цисти паразитів у людини не виявлені, але ймовірність зараження висока, аналізи повторюють кілька разів поспіль.
Найпоширенішими симптомами глистяної інвазії є запори, проноси, підвищення газоутворення та здуття, анемія, алергічні реакції, болі в м`язах та суглобах, хронічна втома, порушення сну та апетиту та багато інших,
– наголошують в установі.

Профілактика гельмінтозів включає не тільки дотримання санітарно-гігієнічних норм. Необхідно регулярно обстежувати домашніх тварин на наявність гельмінтів, а також проводити їх дегельмінтизацію. Вкрай важливим є раннє виявлення хворих і своєчасне їх лікування.

Отож,  Шепетівський районний відділ ДУ «Хмельницький ОЦКПХ МОЗ» рекомендує дотримуватися таких правил особистої безпеки:

1. Мийте руки перед їжею.
2. Намагайтеся обдавати окропом зелень, що подається до столу в сирому вигляді.
3. Не пийте сиру воду, особливо з відкритих водойм.
4. Пам’ятайте, що хороша риба, наприклад, вялена чи копчена, – це сильно просолена риба, а хороша ікра – лише та, яка виготовлена на ліцензованому підприємстві.
5. Не вживайте в їжу не прожарене м’ясо (той самий улюблений наш шашлик, і домашнє сало з прожилками м’яса) – це становить 95% всіх заражень на трихінельоз.
6. Не купайтеся в невідомих водоймах.
7. Застосовуйте репеленти з метою відлякування комарів і мошок. Кровосні комахи є переносниками ряду гельмінтів, наприклад, такого як дірофіляріоз.
8. І ще пам’ятайте: необхідно завжди думати про інших людей. Проведіть дегельмінтизацію своєї собаки. Навіть якщо у Вас немає маленьких дітей, що грають в пісочниці, не удобрюйте квіти фекаліями собак і кішок, не дозволяйте їм пакостити в громадських водоймах. Припиняйте, за можливості, подібні дії інших любителів тварин.
9. Регулярно проводіть дегельмінтизацію себе і своєї сім’ї, включаючи тварин, з метою профілактики розвитку ускладнень. Заразитися можна скрізь і всюди. Не треба цього боятися. Треба вчасно застосовувати адекватні, безпечні і надійні способи дегельмінтизації.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.